Bieżące informacje od Zarządu Stowarzyszenia

Szanowni Działkowicze,

W zwiazku z wieloma zapytaniami z Państwa strony, chcielibyśmy przekazać informacje bieżące.

Dnia 13.01.2023 r. przejęliśmy od poprzedniego Zarządu dokumenty oraz posiadany przez Stowarzyszenie majątek ( narzędzia, rekultywator, elektronarzędzia, ławki, stoły itp).

Poinformowano nas również o awarii jednej z pomp głębinowych, która miała miejsce przed wyłączeniem wody na działkach. Niestety nie była to tylko usterka elektryczna. W pierwszych dniach lutego pompa została zdemontowana i przewieziona do firmy Hydro Vaccum S.A. w Grudziądzu. Jest to największy Polski producent pomp ,pomp głębinowych, pomp samozasysających…
Pracownicy zakładu stwierdzili, że przywieziona przez nas pompa po trzydziesto kilkuletniej pracy nie nadaje się do regeneracji, ani dalszego użytkowania jej. W związku z czym zamówiliśmy w Hydro Vaccum nową pompę, kabel oraz redukcje, które będą niezbędne do montażu nowej pompy. Fabryka obiecała wywiązać się z zamówienia do końca marca.

Poza tym istnienie duże prawdopodobieństwo, że do wymiany jest również licznik przepływowy w hydroforni.

Przybliżony koszt tej całej inwestycji to kwota 45000,- złotych ( pompa, materiały, wypożyczenie dźwigu, demontaż i montaż pompy, usługa elektryczna, rozruch hydroforni, wymiana licznika).

Pozostałe ogrody, które zaopatrujemy w wodę będą partycypować w kosztach naprawy.
Spotkanie z Prezesami pozostałych działek ma odbyć się w niedzielę dnia 19.03.2023r.

Jak tylko nowa pompa zostanie zamontowana i sprawdzona będziemy Państwa informować. O tym kiedy wodę włączymy dowiedzą się Państwo z wyprzedzeniem.

Z wyrazami szacunku

Zarząd